Jeśli chcesz poznać przykładowe ceny za transport kolejowy z Chin to zapraszam do sprawdzenia aktualnych stawek na grudzień 2019.

Ile kosztuje transport z Chin FCL ?

Koszt uzależniony jest od miejsca z którego będzie dostarczony do terminala załadunkowego. Im dalej od terminala tym drożej, ponieważ ciężarówka z naszym towarem musi przebyć dalszą drogę i zajmie to więcej czasu. Poniżej widełki cenowe na kontener 40HQ w grudniu 2019. Wliczając wszystkie koszty, takie jak dowóz, odprawa itp.

40HQ w grudniu to ok. 4750 – 6500 USD. Warunki FCA Shenzhen

Ile wynosi czas dostawy kolejowego transportu z Chin?

Zazwyczaj podaje się transit time. Czyli czas jaki pociąg będzie potrzebował na przebycie drogi od terminala załadunkowego w Chinach do terminala wyładunkowego w Polsce. Standardowy transit time wynosi 14-18 dni.

Ile kosztuje transport z Chin LCL?

LCL (Less then Container Load) czyli drobnicowy transport międzynarodowy. Idealny gdy mamy tylko parę palet towaru lub jest to mniejszy transport. Poniżej przykładowe stawki w grudniu 2019 dla poszczególnych objętości i wag. Pozwoli to przynajmniej w części oszacować koszt jak mógłby wynieść w przypadku waszego zamówienia.

Dla przykładu:

Objętość: 6 m3, waga 2000 kg. Warunki FCA Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 950 – 1250 USD

Objętość: 10 m3, waga 3500 kg. Warunki FCA Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 1600 – 1850 USD

Ile wynosi czas dostawy z Chin? Czas dostawy z chin w przypadku transportu kolejowego wynosi praktycznie tyle samo ile w przypadku dostawy FCL. Więc transit time wyniesie 16-18 dni.

Podsumowanie

Ceny w przypadku transportu kolejowego podrożały w stosunku do tego co było w listopadzie 2019. Trwa gorący okres. Dodatkowo transport kolejowy z Chin staje się coraz bardziej popularny. Czas dostawy jest krótszy, a w logistyce liczy się nie tylko cena, ale również czas dostawy. Wielu importerów woli szybciej obrócić pieniędzmi niż zamrażać je na długi czas.

Warto na bieżąco sprawdzać ceny i porównywać z innymi spedycjami. Na pewno pomoże nam to zaoszczędzić gdy planujemy transport z Chin.

Podobne wpisy