Jeśli chcesz poznać przykładowe ceny za transport lotniczy z Chin to zapraszam do sprawdzenia aktualnych stawek na grudzień 2019.

Transport lotniczy z Chin

Importując towar z Chin na pewno myślałeś o tym by jak najszybciej wysłać towar do Polski. Jest to logiczne ponieważ czas to pieniądz. Jeżeli jesteśmy w stanie kupić, a następnie szybko dostarczyć i sprzedać, to będziemy mogli więcej zarobić. W takim razie ile czasu trwa transport lotniczy?

Ile czasu potrzeba na transport lotniczy z Chin?

W przypadku najszybszych dostaw kurierem z Chin taka dostawa może trwać 3-4 dni. Sam sprawdziłem. Wysyłając małą paczkę lub dokumenty z Chin można otrzymać ją w przeciągu 3-4 dni od nadania. Jest to możliwe, gdy paczka nie będzie zatrzymana na odprawie, lub przejdzie ją w uproszczonym trybie. W takim przypadku wartość przesyłki musi być poniżej 22 euro.

Jednakże, co w przypadku, gdy nie chcemy wysłać paczki kurierem? Lub dostawa będzie zawierała produkty do dalszej sprzedaży, a nie próbki?

Dostawa lotnicza w takim przypadku może zająć 7-10 dni. Wszystko zależy od serwisu, lub opcji jaką wybierzemy. Najszybsza opcja – ekspres często kosztuje 15-20% więcej, ale towaru możemy się spodziewać w takim samym czasie jak przy wysyłce kurierem. W przypadku opcji ekonomicznej może się okazać, że wysyłając paczkę z Chin, trafi ona do Hongkongu, następnie do Singapuru, później do Niemiec, a na koniec do Polski. Taka wydawać by się mogło, okrężna droga sprawi, że nasz towar będzie skonsolidowany i wysłany z innymi przesyłkami, a tym samym zaoszczędzimy pieniądze. Czasu w tym przypadku nie zaoszczędzimy, ale dostawa w czasie 7-10 dni nie brzmi, aż tak źle.

Ile kosztuje transport lotniczy z Chin?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że jest to najdroższa opcja transportu z Chin. W związku z tym, jeśli aktualnie korzystamy z transportu lotniczego to lepiej się zastanowić nad zmianą naszego łańcucha logistycznego. Oczywiście niektóre produkty takie jak telefony komórkowe lub lekka a kosztowna elektronika dalej będzie wysyłana lotniczo. Jednakże transport kolejowy może nam pomóc zoptymalizować koszty i zwiększyć marżę.

Poniżej przykładowe wyceny transportu lotniczego w grudniu 2019.

Koperta z Chin, wysyłka kurierem, waga do 0,5kg. Koszt: 30 – 45 USD

Objętość 9 m3, waga 2500kg, Warunki FCA Shenzhen / Guangzhou Koszt: 8200 – 9000 USD

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę koszt dostawy i czas transportu, jest to jednocześnie najszybszy i najdroższy transport. Jeżeli nasz towar jest mały i lekki to może to być dobra opcja. Jeśli jednak tak nie jest, to lepiej zastanowić się nad opcją transportu morskiego, lub transportu kolejowego.

Podobne wpisy