Jeśli działałeś do tej pory współpracując głównie z hurtowniami lub dystrybucją to wiesz, że marże mogą być często bardzo niskie. Szczególnie gdy był to dropshipping. Pomyśl o imporcie. Pytanie tylko – co najlepiej importować?

Od jakich produktów zacząć import z Chin?

Wiele osób myśli, że praktycznie każdy produkt będzie dobry i można na nim zarobić. Nie chcę się tutaj rozpisywać dlaczego tak nie jest. Jednak postaram się zwrócić Twoją uwagę na parę istotnych kwestii.

Po pierwsze:

  • Unikaj produktów, które wymagają specjalnej wiedzy lub certyfikatów. Dlaczego? Ponieważ najprawdopodobniej nie masz odpowiedniej wiedzy i łatwo będzie Cię oszukać lub wpadniesz w pułapkę związaną ze złym oznaczeniem. To z kolei może Cię słono kosztować. Poza tym najesz się stresu i będziesz kłębkiem nerwów. Lepiej sobie tego nie serwować na samym początku.

Po drugie:

  • Pomyśl o produktach, które znasz i które dobrze się sprzedawały w Twoim sklepie. Wyszukaj na samym początku do 5 takich produktów i skup się tylko na nich. Najlepiej, aby były to produkty pokrewne, które może wyprodukować jedna fabryka, jeśli tak nie jest – to nic złego. Jednak im prostszy będzie pierwszy import i mniej skomplikowany tym będziesz spokojniejszy i łatwiej przejdziesz całą procedurę.

Po trzecie:

  • Rozważ zakup produktów które są sezonowe. Zbliża się lato? Jakie produkty mógłbyś oferować? Będzie dzień dziecka? Może zbliżają się jakieś święta. Jest dużo produktów, które są sezonowe, łatwe w imporcie i nie wymagające specjalnej wiedzy. A kiedy jest na nie sezon to sprzedają się w dużych ilościach.

Po czwarte:

  • Kolejną grupą produktów od których warto zacząć import to produkty, które cyklicznie się zużywają lub które trzeba co jakiś czas wymieniać. Jeśli produkt który będziesz importował jest w tej kategorii to bardzo dobrze. Jest bardzo duża szansa, że zdobędziesz stałych klientów, a tym samym dużo szybciej i łatwiej rozwiniesz import i swój biznes.

Dlaczego lepiej import z Chin zacząć od paru produktów?

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę, abyś pierwszy import zaczął najlepiej od pięciu max. 8 produktów. Oczywiście nie ma tutaj sztywnej reguły jednak ma to swoje uzasadnienie. Mniejsza ilość produktów pozwoli Ci na lepsze i szybsze wyszukanie odpowiedniego dostawcy lub dostawców. Poza tym będziesz w stanie zamówić ok. 100-500 sztuk z modelu co pozwoli uzyskać dobrą cenę, zmieścić się w MOQ, otrzymać w cenie instrukcję obsługi czy też odpowiednie zmiany na opakowaniu, unikniesz dodatkowych kosztów konsolidacji, wysyłki po Chinach czy też dodatkowych kosztów bankowych.

Poza tym często to właśnie parę produktów z całego portfolio sprzedaje się najlepiej i wpływa na nasz największy zysk. Dlatego najpierw zrób rzetelną analizę co już się sprzedawało w Twoim sklepie lub sprawdź konkurencje np. używając popularnych portali e-commerce i zobacz co i w jakiej konfiguracji sprzedaje się najlepiej. Dopiero, gdy będziesz miał w ofercie produkty które najczęściej się sprzedają rozszerz ofertę na kolejne produkty. Pamiętaj, że zawsze możesz posiłkować się hurtowniami czy dystrybucją. Jednak szybko się przekonasz, że własny import zapewni Ci największy zysk.

Chciałbyś wiedzieć więcej lub dowiedzieć się jakie dokumenty są potrzebne aby rozpocząć import z Chin? Jak przygotować się do odprawy celnej? Jak wysłać towar z Chin do Polski? Zapraszam Cię na szkolenie online które omawia import z Chin od podstaw.

Jeśli tylko masz pytania i szukasz konkretnych odpowiedzi to zapraszam na konsultacje online przez ZOOM.

Podobne wpisy