Oczywiście. Opłacalność zależy jednak od tego, czy jesteś przedsiębiorcą lub osobą prywatną. Ci pierwsi muszą mieć zarejestrowany numer EORI, a także figurować w systemie BDO. Z kolei ci drudzy, decydując się na mały import z Chin, nie muszą poznawać przepisów i reguł ciążących na osobach prowadzących własną działalność gospodarczą. Pozyskując towary z zagranicy, ważne jest też, by pamiętać o bezpieczeństwie — weryfikacji dostawcy i analizie kosztów.

Mały import z Chin — jak zacząć sprowadzać towary z AliExpress?

Chcesz zacząć sprowadzać towary z Państwa Środka? Co muszą zrobić osoby prywatne, zdecydowane mały import z Chin? Jak zacząć skupować produkty, by było to opłacalne? To proste, ponieważ należy jedynie założyć indywidualne konto w serwisie AliExpress, gdzie składanie zamówień i finalizacja zakupów wyglądają podobnie, jak w przypadku innych podobnych platform. Należy jednak pamiętać, by przed zrealizowaniem pierwszej transakcji uzupełnić konto firmowe o dane, które znajdą się na fakturze z chińskiego serwisu internetowego. W przeciwnym razie nie będzie możliwe rozliczenie podatku VAT, naliczanego podczas wysyłki towarów z zagranicy.

Na co należy uważać, organizując mały import z Chin?

Nie prowadzisz działalności gospodarczej lub jedynie chcesz poznać produkty oferowane przez Państwo Środka? W takim wypadku najlepiej sprawdzi się mały import z Chin, zalecany przy zakupach detalicznych, które możesz zrobić za pośrednictwem popularnego sklepu AliExpress. Musisz jednak uważać, ponieważ możesz natknąć się na oszustów. Dlatego, by zakupy były bezpieczne i opłacalne, zawsze weryfikuj dostawcę. Przedsiębiorstwa handlowe lub fabryki oferujące towary, mogą okazać się „firmą krzak”, która zerwie z Tobą kontakt niedługo po uiszczeniu opłaty.

Czy import z Chin się opłaca?

Odpowiadając twierdząco na pytanie, czy import z Chin się opłaca, trzeba jedynie wiedzieć, by zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi, robiący zakupy na AliExpress powinni przeanalizować koszty oraz zweryfikować dostawcę. Dlatego, jeśli chcesz jak najlepiej się do tego przygotować, skorzystaj z kursów i szkoleń dostępnych w Mountain Business.

Podobne wpisy