Wysyłka z Chin może nastręczać trudności. Mamy do dyspozycji szereg opcji. Dziś sprawdzimy ile kosztuje wysyła lotnicza z Chin. Ile czasu trwa taki transport? co musisz wiedzieć i na co zwrócić uwagę przy transporcie lotniczym?

Transport lotniczy z Chin

Importując towar z Chin na pewno myślałeś o tym by jak najszybciej wysłać towar do Polski. Jest to logiczne ponieważ czas to pieniądz. Jeżeli jesteśmy w stanie kupić, a następnie szybko dostarczyć i sprzedać, to będziemy mogli więcej zarobić. W takim razie ile czasu trwa transport lotniczy?

Ile czasu potrzeba na transport lotniczy z Chin?

W przypadku najszybszych dostaw kurierem z Chin taka dostaw może trwać 3-4 dni. Sam sprawdziłem. Wysyłając małą paczkę/ dokumenty z Chin można otrzymać ją w przeciągu 3-4 dni od nadania. Jest to możliwe, gdy paczka nie będzie zatrzymana na odprawie, lub przejdzie ją w uproszczonym trybie. Wartość przesyłki musi być poniżej 22 euro. Jednakże, co w przypadku, gdy nie chcemy wysłać paczki kurierem? Lub dostawa będzie zawierała produkty do dalszej sprzedaży, a nie próbki?

Dostawa lotnicza w takim przypadku może zająć 7-10 dni. Wszystko zależy od serwisu, lub opcji jaką wybierzemy. Często może się okazać, że wysyłając paczkę z Chin, trafi ona następnie do Hongkongu, następnie do Singapuru, później do Niemiec, a na koniec do Polski. Taka wydawać by się mogło, okrężna droga sprawi, że nasz towar będzie skonsolidowany i wysłany z innymi przesyłkami, a tym samym zaoszczędzimy pieniądze. Czasu w tym przypadku nie zaoszczędzimy, ale dostawa w czasie 7-10 dni nie brzmi, aż tak źle.

Ile kosztuje transport lotniczy z Chin?

W przypadku transportu lotniczego zakładam, że jest to stosunkowo lekki lub mała przesyłka. Co wiąże się z tym, że warunki dostawy będą najprawdopodobniej EXW. Oczywiście, że interwencyjnie niektóre firmy decydują się na dostawę lotniczą. Jednakże należy mieć świadomość, że jest to najdroższa opcja. W związku z tym, jeśli aktualnie korzystamy z transportu lotniczego to lepiej się zastanowić nad zmianą naszego łańcucha logistycznego. Transport kolejowy może nam pomóc zoptymalizować koszty i zwiększyć marżę.

Poniżej przykładowe wyceny transportu lotniczego.

  • Koperta z Chin, wysyłka kurierem, waga do 0,5kg. Koszt: 35 – 43 USD
  • Objętość 2,85 m3, waga 800kg, Warunki FCA Shenzhen / Guangzhou Koszt: 1800 – 1950 USD
  • Objętość 0,8 m3, waga 100kg, Warunki EXW Guangzhou Koszt: 800-900 USD

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę koszt dostawy i czas transportu, jest to jednocześnie najszybszy i najdroższy transport. Jeżeli nasz towar jest mały i lekki to może to być dobra opcja. Jeśli jednak tak nie jest, to lepiej zastanowić się nad opcją transportu morskiego, lub transportu kolejowego.

Podobne wpisy