Poniżej najważniejsze informacje na temat tegorocznej jesiennej edycji targów w Kantonie. Są to największe i najstarsze targi w Chinach. Zasięg i skala są ogromne. Dlatego szczególnie, jeżeli pierwszy raz wybierasz się na te targi, to warto się do nich dobrze przygotować. Łącznie z wcześniejszą rejestracja.

Targi w Kantonie co roku cieszą się bardzo dużą popularnością. Również u nas w kraju sporo osób jedzie na targi, by podtrzymać relacje z dostawcą, znaleźć nowe rynki zbytu, nowych dystrybutorów, czy też po prostu, zainspirować się i rozwijać swój własny biznes. Jak by nie było to targi w Kantonie są dobrym miejscem by osiągnąć swoje cele.

Warto odnotować że Kantońskie targi podzielone są na trzy fazy:

1. Elektronika, oświetlenie 15 – 19 października 2019.

2. Dobra konsumpcyjne, ceramika 23 – 27 października 2019

3. Tekstylia, produkty medyczne 31 października – 4 listopada 2019

Oficjalna strona targów znajduje się tutaj.

Targi w Kantonie, a wiza

Pamiętajcie, że chcą skorzystać z targów w Kantonie, należy udać się do Chin. Polska i Chiny nie mają podpisanego porozumienia o ruchu bezwizowym. Dlatego w trakcie planowania wyjazdu, trzeba zacząć od podstaw. Czyli od wyrobienia wizy w Polsce w konsulacie. Najlepiej w tym celu skorzystać z jednej z agencji wizowych, które się zajmują tym profesjonalnie. Aby wyrobić wizę biznesową, będzie nam potrzebne zaproszenie. Sam proces zajmuje około tygodnia. Koszt to mniej więcej 450 zl od osoby – plus dodatkowe wynagrodzenie dla agencji wizowej. Zaproszenie bez problemu otrzymamy od jednego z naszych Chińskich dostawców.

Entry Badge – co to takiego?

Wejść na teren targów mogą tylko zarejestrowani kupcy i wystawcy. Dlatego to ważne by wcześniej dokonać wszystkich kwestii związanych z rejestracją i aplikowaniem o entry badge. Dlaczego? Pozwoli nam to zaoszczędzić nasz cenny czas i nerwy. Oczywiście można również dokonać rejestracji na miejscu, lecz wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Poza tym Entry Badge się nie zmienia i trzeba o niego aplikować tylko raz. Później, korzysta się z niego podczas kolejnych wyjazdów, bez konieczności aplikowania ponownie.

Zgubiłem swój Entry Badge – co teraz?

W przypadku zagubienia lub zniszczenia, można aplikować o ponowne wyrobienie naszej wejściówki. Można to również zrobić online. Koszt wyrobienia to 200 RMB.

FAZA I Targów Kantońskich – jakie branże?

FAZA II Targów Kantońskich – jakie branże?

FAZA III Targów Kantońskich – jakie branże?

Wybierasz się na targi w Kantonie w tym roku? Która faza Cię interesuje?

Podobne wpisy