Chiny walczą z koronawirusem i można śmiało powiedzieć, że wygrywają. Czy w takim razie targi w Kantonie odbędą się zgodnie z planem?

Targi w Kantonie – okno na import z Chin

Na całym świecie targi branżowe mają się bardzo słabo od momentu wybuchu epidemii koronawirusa. Do tej pory zostały odwołane takie targi jak:

  • Targi Mobile World Congress 2020 (MWC 2020)
  • Międzynarodowe targi turystyczne ITB Berlin
  • Targi motoryzacyjne w Genewie
  • Targi w Hongkongu organizowane przez HKTDC

Na dobrą sprawę nie ma dnia abyśmy nie słyszeli nowych informacji na temat sytuacji w Chinach jak i na świecie. Okazuje się, że aktualnie gorsza sytuacja panuje w Europie niż w Chinach. Wirus szybko rozprzestrzenia się we Włoszech lecz ostatnio też przyśpieszył w Niemczech czy też we Francji. Ogólnie panika się rozsiewa. Jaki to będzie miało wpływ na targi w Kantonie?

Już 4 lutego została podana informacja, że zawieszone zostają przygotowania wszelkich targów odbywających się w Canton Fair Complex. W związku z tym wiele wydarzeń, które miały się odbyć w tym miejscu zostały odwołane lub termin przełożony na inny.

Oficjalne stanowisko w sprawie Targów w Kantonie

21 Lutego Ministerstwo Handlu zorganizowało internetowe spotkanie w sprawie targów Kantońskich. Najważniejsza informacja na dzień dzisiejszy brzmi:

Przygotowania do 127 targów kantońskich są prowadzone zgodnie z planem

Treść komunikatu brzmiała jak poniżej:

21 lutego Ministerstwo Handlu zorganizowało internetowe spotkanie aby przejrzeć politykę na temat utrzymania stabilności handlu zagranicznego i inwestycji oraz zwiększenia konsumpcji.

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy: „Czy wiosenne targi Kantońskie zostaną przełożone, czy odwołane?”. Li Xingqian, dyrektor generalny handlu zagranicznego Ministerstwa Handlu powiedział, że obecnie przygotowania do 127 targów kantońskich są prowadzone zgodnie z planem.

Czego się można spodziewać?

Niestety, aktualnie brak innych oficjalnych informacji na temat targów w Kantonie. Do targów pozostało jeszcze 44 dni. Rejestracja na stronie w dalszym ciągu jest możliwa. Jednak biorąc pow uwagę, że wiele targów w Europie zostało odwołanych czasem tylko parę dni przed rozpoczęciem, aktualnie niczego nie można być pewnym.

Jeśli targi się odbędą to można się spodziewać mniejszego niż zawsze obłożenia i frekwencji na targach. Nie koniecznie będzie to coś złego dla tych odważnych którzy tam pojadą. Z drugie strony jeśli epidemia wirusa rozprzestrzeni się na całą Europę to może się okazać, że Chińczycy nie będą chcieli wpuścić do siebie kupców lub najpierw będą chcieli ich poddać kwarantannie na 14 dni.

Jak by nie było – sytuacja jest dynamiczna i jak tylko będą nowe informacje to będę o tym informował. Jeśli interesują Cię aktualne informacje na temat sytuacji w Chinach to zapraszam na stronę na Facebooku.

Źródło: 1

Podobne wpisy