Najnowsze informacje odnośnie Targów Kantońskich. Odbędą się w czerwcu online.

Oświadczenie organizatorów Targów Kantońskich

Drodzy nabywcy, wystawcy i wszystkie zainteresowane strony:

Dziękujemy za uwagę i wsparcie targów Canton Fair!

7 kwietnia chiński rząd centralny zadecydował, że biorąc pod uwagę globalną pandemię, 127. Targi Kantońskie zostaną uruchomione online. Wydarzenie będzie się odbywać od połowy do końca czerwca 2020. Zaprosimy firmy z Chin i całego świata do wystawiania swoich produktów online. Dzięki zaawansowanej technologii informatycznej zapewniamy całodobowe usługi w zakresie promocji produktów online, dobierania partnerów i negocjacji biznesowych. Na naszej internetowej platformie handlu międzynarodowego chińskie i międzynarodowe firmy mogą składać zamówienia i wyceniać oferty bez kłopotów związanych z podróżowaniem.

Będziemy w kontakcie z naszymi partnerami i kupcami za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej www.cantonfair.org.cn, mediów społecznościowych i wiadomości e-mail z najnowszymi informacjami.

Łącząc nasze wysiłki, pokonamy tę pandemię!

Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego

Targi Online – nowy trend?

Czy targi online to będzie nowy trend i nowy kierunek w którym będą zmierzać firmy? Jest na to duża szansa. Jeśli połączymy technologię VR wraz z platformami do wymiany informacji może się okazać, że targi w takiej konfiguracji mogą być ciekawą formą promocji. Oczywiście nic nie zastąpi budowania osobistych relacji w oparciu o spotkania i wspólne posiłki. Szczególnie w Chinach. Niemniej pomysł aby wykorzystać nowe technologie do organizowania wydarzeń które normalnie odbywały się na żywo jest bardzo ambitny.

Jedyną moją obawą jest forma i zaplecze technologiczne stojące za tym wydarzeniem. Pozostał tylko miesiąc aby przygotować się do targów online. Kupcy z wiadomych przyczyn będą tylko wyczekiwać otwarcia targów. Niemniej największy ciężar będzie spoczywał na organizatorach jak i wystawcach. Wydaje mi się, że większość firm może być nie przygotowana do tego nowego wyzwania. Pytania na jakie muszą odpowiedzieć to: W jaki sposób atrakcyjnie przedstawiać swoją ofertę? Jak najlepiej wykorzystać wirtualną prezentację? Również forma jak i technologie użyte przez organizatorów są nieznane co może znacząco wpływać na to czy i w jakim stopniu firmy będą przygotowane.

Kolejny aspekt to prywatność i bezpieczeństwo. Do tej pory w spotkaniach twarzą w twarz można było wiele rzeczy przedyskutować w poczuciu poufności a następnie uściskiem dłoni potwierdzić kontrakt i podpisać wszystkie dokumenty. Jak to będzie wygląda w nowej formule? Czy tego typu rozmowy przez platformę online będą bezpieczne? Czy łączenie się z komputera firmowego gdzie mamy dane firmy będzie rozsądne? Czy nie okaże się że będziemy podatni na ataki hakerów? Są to realne pytania na które będzie trzeba sobie odpowiedzieć zanim się skorzysta z nowej formy Targów Kantońskich.

Tak czy inaczej będzie to ciekawy eksperyment. Obawiam się tylko, że może być to mdła forma targów gdzie potencjał nowych technologii będzie niewykorzystany, a co za tym idzie kolejne próby organizowania takich wydarzeń mogą zostać odsunięte na bok. Niemniej czas pokaże.

Podobne wpisy