Sytuacja z koronawirusem dotyka każdego z nas. Wielu postanowiło zamówić maseczki na Aliexpress szczególnie w sytuacji kiedy Polski rząd zakazał ich sprzedaży na Allegro i OLX. Niemniej wiele osób się zastanawia czy przesyłka dotrze.

Aliexpress zamówienia masek i maseczek ochronnych

Odkąd w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Alibaba zawiesza wysyłki maseczek i materiałów do dezynfekcji w Polsce to wiele osób się przeraziło. Szczególnie że Alibaba jest właścicielem Aliexpress. Już w tedy było wiadomo, że Aliexpress podąży krokami spółki matki. Sytuacja nie trwała długo i rząd Polski zaczął odkręcać problem który sam stworzył. Nie minęło dużo czasu i wznowiono sprzedaż z Aliexpress i Alibaby.

Od tego czasu minęło już parę dni. Szturm na zakupy nie minął. Tak na dobrą sprawę rozkręca się coraz bardziej.

Zamówiłem maseczki jako osoba prywatna

Jeśli zamówiłeś jako osoba prywatna to nie masz się czego obawiać. Jak tylko Twoje zamówienie zostanie zrealizowane to nastąpi wysyłka. Niestety w aktualnej sytuacji wysyłką może trochę to potrwać. Transport lotniczy jest niewydolny samych zamówień też jest dużo.

Warto pamiętać, że strona Chińska najprawdopodobniej zaniży wartość przesyłki (co się dzieje nagminnie). W związku z tym paczka przejdzie szybką zbiorczą odprawę i zostanie do nas dostarczona.

Ile czasu trwa wysyłka z Chin? Nie jest łatwo określić ten parametr ponieważ wszystko zależy jaką opcję wybierze dostawca. Jednak ostatnio otrzymałem przesyłkę z Chin. Partner w Chinach podał, że wysyłka została nadana we wtorek 24 marca. Dzisiaj czyli 30 marca została odebrana. Warto tutaj dodać, że wysyłka nastąpiła kurierem DHL. Jeśli wybierzemy punkt odbioru lub paczkomat DHLu to jesteśmy w stanie skrócić czas dostawy nawet o 2 dni od szacunkowego czasu dostawy. W związku z tym jeśli sprzedawca wybierze transport kurierem możemy oczekiwać, że dostawa dotrze szybko. Szczególnie jeśli nie będzie problemów na granicy i kontroli celnej. Chciałem jednak podkreślić, że moja przesyłka została dość szybko dostarczona najprawdopodobniej dlatego, że byłą mała i niewiele ważyła.

Istotne jest również to co strona Chińska zawrze na fakturze. Zazwyczaj produkt nie jest określany jako maska medyczna. Raczej spodziewajcie się określenia: tkanina, materiał. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że mniejsza ilość ok. 50-100 sztuk nie będzie stanowić problemu. Być może nawet 200 szt, również nie będzie problematyczna. Jednak jeśli jako osoba prywatna będziecie chcieli zamówić większą ilość to musicie liczyć się z tym, że mogą nastąpić problemy (wyjaśnienie na końcu podlinkowanego artykułu).

Jeśli zastanawiasz się czy paczki z Chin są bezpieczne lub w jaki sposób warto odbierać przesyłki by zachować wszelkie procedury bezpieczeństwa. Ponieważ jak wiecie wirus na kartonie może przetrwać parę dni – to zapraszam do tego wpisu.

Zamawiam maseczki z Alibaba lub Aliexpress jako przedsiębiorca

Jeśli zamawiasz większą ilość masek i maseczek z Chin to zachęcam do wpisu jaki zamieściłem parę dni temu. Pamiętaj, że najważniejsze o czym musisz pamiętać to posiadać odpowiednie dokumenty. W przypadku maseczek to oznaczenie CE jak i deklaracja CE. Okazuje się, że w ostatnim czasie jest prawdziwa plaga z podrobionymi deklaracjami CE. Dlatego bądź uważny i nie daj się oszukać. Towar nie jest w jakikolwiek sposób rekwirowany na granicy w przypadku importu. Dlatego aktualnie najważniejsza kwestia to posiadanie odpowiednich dokumentów. Bez nich towar nie będzie dopuszczony do obrotu.

Podobne wpisy