Kable HDMI to jedne z najpopularniejszych kabli prócz kabli USB. Ile wynosi cło na kable HDMI? O jakich dokumentach warto pamiętać?

Kable HDMI, a cło

Na samym początku importu z Chin warto ustalić cło na poszczególne produkty. Jeśli jeszcze nie czytałeś mojego wpisu na temat tego jak działa system ISZTAR i jakie są przykładowe stawki celne to zapraszam.

Kod taryfy celnej w przypadku kabli HDMI to : 8544 42 90 90

Cło wynosi : 3,3 %

Stawka celna w przypadku kabli HDMI nie jest wysoka, jednak trzeba mieć ją na uwadze, gdy planujemy import z towaru z Chin. Warto wcześniej dokładnie policzyć wszystkie koszty zakupu, a cło jest ważnym jego elementem.

Czy na kabel HDMI potrzebne jest CE?

W myśl przepisów każdy wyrób, która podlega pod przynajmniej jedną z dyrektyw nowego podejścia powinien mieć znak CE. Więcej na temat CE i oznakowania możesz przeczytać tutaj.

Pisząc wprost – kable HDMI podchodzą pod dyrektywę RoHS II 2011/65/UE dlatego wymagane jest oznaczenie produktu oznaczeniem CE.

Jeśli chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać deklaracja CE to również odsyłam do wcześniejszego artykułu.

Jakie jeszcze dokumenty będą potrzebne przy imporcie kabli HDMI z Chin?

Aby móc dokonać odprawy i wprowadzić towar na teren Unii Europejskiej będzie potrzebne :

  1. Faktura Handlowa
  2. Packing List (lista pakowa)
  3. B/L lub inny dokument przewozowy
  4. Deklaracja CE

Więcej na temat tego jakie dokumenty są niezbędne w przypadku importu z Chin omówiłem w tym wpisie.

Pamiętaj, że na potrzeby odprawy celnej należy przetłumaczyć fakturę. Nie wymagane jest, aby robił to tłumacz przysięgły lub aby całą fakturę tłumaczyć słowo w słowo. Wystarczy, że importer przetłumaczy wszystkie pozycje handlowe na fakturze. Np. Kable HDMI i do tego poda kod taryfy celnej.

W przypadku kiedy nie podamy kodu taryfy celnej, to agencja celna na bazie swojego doświadczenie zasugeruje kod jaki powinien być użyty przy danej pozycji.

Podobne wpisy