Zapraszam na przegląd informacji odnośnie cen za transport z Chin. Poniżej wyceny i informacje na temat transportu kolejowego w listopadzie 2019.

Ile kosztuje transport z Chin FCL ?

Koszt uzależniony jest od miejsca z którego będzie dostarczony do terminala załadunkowego. Im dalej od terminala tym drożej, ponieważ ciężarówka z naszym towarem musi przebyć dalszą drogę i zajmie to więcej czasu.

Poniżej widełki cenowe na kontener 40HQ w listopadzie 2019.

Wliczając wszystkie koszty, takie jak dowóz, odprawa itp.

40HQ w listopadzie to ok. 5500 – 6500 USD. Warunki FCA Shenzhen

Ile wynosi czas dostawy kolejowego transportu z Chin?

Zazwyczaj podaje się transit time. Czyli czas jaki pociąg będzie potrzebował na przebycie drogi od terminala załadunkowego w Chinach do terminala wyładunkowego w Polsce.

Standardowy transit time wynosi 16-18 dni.

Ile kosztuje transport z Chin LCL?

LCL (Less then Container Load) czyli drobnicowy transport międzynarodowy. Idealny gdy mamy tylko parę palet towaru lub jest to mniejszy transport.

Poniżej przykładowe stawki w listopadzie 2019 dla poszczególnych objętości i wag. Pozwoli to przynajmniej w części oszacować koszt jak mógłby wynieść w przypadku waszego zamówienia.

Dla przykładu:

Objętość: 6 m3, waga 2000 kg. Warunki FCA Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 1100 – 1500 USD

Objętość: 10 m3, waga 3500 kg. Warunki FCA Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 2000 – 2500 USD

Ile wynosi czas dostawy z Chin?

Czas dostawy z chin w przypadku transportu kolejowego wynosi praktycznie tyle samo ile w przypadku dostawy FCL. Więc transit time wyniesie 16-18 dni.

Podsumowanie

Ceny w przypadku transportu kolejowego podrożały w stosunku do tego co było w październiku 2019. Trwa gorący okres. Dodatkowo transport kolejowy z Chin staje się coraz bardziej popularny. Czas dostawy jest krótszy, a w logistyce liczy się nie tylko cena, ale również czas dostawy. Wielu importerów woli szybciej obrócić pieniędzmi niż zamrażać je na długi czas.

Warto na bieżąco sprawdzać ceny i porównywać z innymi spedycjami. Na pewno pomoże nam to zaoszczędzić gdy planujemy transport z Chin.

Podobne wpisy