Dostawcy zabawek z Państwa Środka dostępni są przez wiele platform, również organizuje się specjalne targi na których można znaleźć odpowiedniego partnera w biznesie. Dziś jednak o tym gdzie w Chinach można znaleźć dostawców.

Zabawki z Chin

Chiny są potentatem jeśli chodzi o produkcję zabawek na cały świat. Miejscem gdzie w Chinach powstaje ich najprawdopodobniej najwięcej to Shantou w prowincji Guangdong. W Shantou nasze kroki należy skierować do dzielnicy Chenghai.

Co ciekawe w Chinach krąży plotka: „Większość zabawek na świecie pochodzi z Chin, większość chińskich zabawek pochodzi z Guangdong, a większość zabawek z Guangdong pochodzi z Shantou Chenghai”.

Od 1996 roku branża zabawek i upominków w Chenghai rozwijała się szybko, a wiodące przedsiębiorstwa, takie jak Guangdong Jinwei Toys & Crafts (Group) Co., Ltd. czy też Guangdong Audi Toys Industry Co., Ltd. stworzyły nowe zabawki i zajęły się projektowaniem, rozwojem i zarządzaniem. Wiodące firmy wdrażając strategię marki, przechodzą od imitacji i produkcji OEM do rozwoju niezależnych praw własności intelektualnej. Produkty są szybko aktualizowane. Średnio co miesiąc produkuje się ponad 100 nowych zabawek.

W 2000 r. W Chenghai istniało 2140 fabryk zabawek z 73 500 pracownikami i łączną wartością produkcji przemysłowej 742 milionów USD, co stanowi 29% całkowitej wartości produkcji przemysłowej miasta. Miasto Chenghai stało się znaną na całym świecie bazą produkcji i eksportu zabawek i prezentów. Teraz po ponad 20 latach rozwoju liczby są jeszcze bardziej imponujące a same fabryki zaawansowane technologicznie.

Jak znaleźć dostawcę z Shantou Chenghai?

Wiele osób poszukując fabryk zabawek korzysta z popularnej platformy alibaba.com. Jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Jednak wpisując frazę “Shantou toys” lub “Toys” na pewno będziemy mieli setki różnych wyników. Prawda jest taka, że jest duża szansa że trafimy na pośrednika lub firmę handlową, a nie na producenta. Jak może rozpoznać czy firma jest producentem? Na pewno jeśli dana firma posiada bardzo dużo różnych modeli z różnych grup zabawek to będzie pośrednik. Po prostu jest to niemożliwe aby posiadać tak szerokie portfolio.

W związku z tym wiele osób wybiera opcję, aby osobiście sprawdzić na miejscu dostawcę. W tym celu pomagają wielkie centra wystawowe w Shantou.

Miejsca które mogą być przydatne to:

  • P.A. International Toys Sourcing Center lub Bao‘ao International Toy City. Jest to jedno z największych i najbardziej znanych centrów. W centrum Bao’ao International Toys City znajduje się ponad 2000 sklepów w obszarze handlu wyrobami gotowymi. Szacuje się, że w tym centrum można znaleźć ponad 800 000 różnych rodzajów produktów, co sprawia, że jest to kompleksowy rynek handlu wszystkimi produktami zabawkowymi i surowcami.
  • Chenghai Plastic City. Znajduje się w centrum dzielnicy Chenghai, Shantou. Słynie z produkcji plastikowych zabawek. Obejmuje on także Chenghai Toys Wholesale Market, Central Freight Station i Chenghai International Toys Exhibition Center. Sklepy w Chenghai Plastic City towary pozyskują bezpośrednio z fabryk, dzięki czemu mogą zaoferować niższą cenę niż Baoao International Toys City. Jeśli szukasz dostawcy to zdecydowanie miejsce, do którego należy się udać.

Co warte podkreślenia Chenghai Toys Wholesale Market nie odnosi się do konkretnego miejsca, a do wielu hal wystawowych tak zwanych “showroom”, gdzie można zobaczyć produkty na żywo. Takie “showroomy” lub centra wystawowe można znaleźć w całym mieście. Poniżej miejsca które są szczególnie popularne.

  • On Top Exhibition Hall Chenghai | 汕头新悦翔展厅. Zajmuje powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. Można tu znaleźć ponad 1 000 000 modeli różnych zabawek, klienci z bliskiego wschodu lubią to miejsce, ponieważ łatwo można znaleźć produkt średniej jakości w bardzo niskiej cenie. MOQ: Niektóre fabryki zapewniają 1 karton / model.
  • Sala wystawowa CBH / 汕头潮博汇展厅. W hali o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych pokazano ponad 2000 wysokiej jakości zabawek z dobrym opakowaniem i wyższą jakością. Rynek ten jest celem nabywców z europy lub ameryki. Ewentualnie dla kogoś kto chce produkować zabawki pod własną marką być może jako OEM lub ODM. MOQ = 5 kartonów / model.
  • HK Exhibition Hall / 汕头汇港展厅. 10 000 metrów kwadratowych powierzchni, 2000 dostawców zabawek. Profesjonalna obsługa klienta. Dobra pomoc w znalezieniu potrzebnego produktu. Po prostu przy wejściu pokaż zdjęcie towaru jaki Cię interesuje.
  • Hoton Exhibition Hall / 汕头宏腾展厅. Obiekt zbudowany w 2003 roku. W tej hali wystawienniczej można znaleźć 3000 różnych dostawców.
  • YS WIN-WIN Exhibition Hall/ 汕头耀升展厅 Ponad 16 000 metrów kwadratowych i 3000 dostawców. Ponad 1 milion artykułów. Znajdują się tutaj różne zabawki do wyboru. Dostępne są zarówno przedmioty markowe, jak i specjalne. Ta hala wystawowa jest preferowana przez nabywców z Europy i USA ze względu na super jakość i rozsądne ceny zabawek. MOQ = 2-3 katony / model.

Podobne wpisy