W ostatnim czasie ciężko pracowałem nad wieloma zmianami i teraz powoli nastał czas, aby podzielić się tym co się zmienia i co robiłem.

  1. Strona mountainbusiness.eu przechodzi zmianę wizualną jak i strukturalną. Dla czytelników jak i klientów – zmiana będzie w większości polegać na odświeżonym i bardziej profesjonalnym wyglądzie – dla mnie to ogromna zmiana – ponieważ wdrożenie itp. powinny też usprawnić moją pracę. Zmiany wejdą w życie jeszcze w lutym 2023.
  2. Zaktualizowałem mój podstawowy kurs , który powstał prawie rok temu. Jakie zmiany? Mianowicie aż 7 z 10 modułów zostało nagranych całkowicie od nowa. Część z nich została zmodyfikowana, przybudowana i rozszerzona. Tylko 2 moduły zostały nietknięte. Kurs trwa aktualnie ponad 8 godzin i kompleksowo omawia import z Chin w taki sposób, że teraz jestem z niego dużo bardziej zadowolony. Dodatkowo jest dużo bardziej angażujący. Pełną listę zmian opublikuje później.
  3. Powstało nowe szkolenie online dla początkujących importerów. Kurs online trwa niespełna 3 godziny. Kosztuje śmiesznie małe pieniądze i ma na celu popularyzować import. Dodatkowo stworzyłem go po to, aby początkujący importerzy nie popełniali błędów. Cena tak została ustalona, aby każdy mógł sobie pozwolić na zakup. Jeśli przyszło Ci na myśl – skoro ma popularyzować import i pomagać to dlaczego nie za darmo? Ponieważ uważam że nawet niewielka opłata wpływa na to, że szanujemy to co kupiliśmy i uważamy za bardziej wartościowe, dodatkowo ktoś będzie bardziej zmobilizowany aby go zobaczyć.
  4. Spełniłem obietnicę i nagrałem nowy kurs na temat negocjacji z fabrykami w Chinach. Ten kurs jest bardzo praktyczny i pokazuje: Co? Kiedy? Jak? negocjować. Poza tym omawiam strategie negocjacji. Jakich technik używać i na co możemy liczyć przy pierwszych zamówieniach. Na co możemy liczyć kiedy nasza współpraca się bardziej rozwinie. Dodatkowo pokazuje, że uzyskanie warunków płatności, które sprawią, że nie trzeba będzie płacić depozytu, a balans w porcie przeznaczenia jest możliwe i osiągalne – mało tego omawiam jak to zrobić.

Co planuje w kolejnych tygodniach i miesiącach?

  1. Kurs który całościowo będzie omawiał kwestie znakowania CE, Deklaracji CE, certyfikatów. Między innymi jakie produkty wymagają jakich dyrektyw itp.
  2. Kanał na YT gdzie będę pokazywał różne produkty/pomysły na import i jaka będzie możliwa marża/narzut do uzyskania.
  3. Kurs Alibaba – jak wycisnąć wszystko co się da z tej platformy?
  4. Kurs na temat 1688
  5. Kurs – błędy, pułapki, oszustwa w imporcie i jak się przed nimi chronić?

Mam jeszcze wiele pomysłów jednak te wymienione powyżej są priorytetowe. Oczywiście czeka na mnie w kolejce parę wpisów na bloga, ale zrobię je już na nowej platformie, abym nie musiał ich przenosić i dodawać sobie pracy.

Do zobaczenia.

Podobne wpisy