Poniżej informacje i odpowiedzi na cztery najczęściej zadawanej pytania przez użytkowników Alibaby.

Pytanie 1: W jaki sposób sytuacja z koronawirusem (COVID-19) będzie miała wpływ na moje zamówienie?

Odpowiedź: Każdy dostawca jest inny. Twoje zamówienie niekoniecznie będzie zagrożone, ale zależy to od indywidualnej sytuacji dostawcy, z którym współpracujesz. Jeśli twój dostawca znajduje się w Wuhan w prowincji Hubei, spodziewane są dalsze opóźnienia. W przypadku najnowszych aktualizacji zamówień zalecamy bezpośredni kontakt z dostawcą.

Pytanie 2: Czy moje przesyłki będą opóźnione z powodu koronawirusa?

Odpowiedź: Głównym wydarzeniem, które spowodowało opóźnienia logistyczne na początku lutego, były coroczne święta Chińskiego Nowego Roku Księżycowego. Pracę firm logistycznych stopniowo wznawiano po świętach w większości lokalizacji. Jednak oczekuje się, że opóźnienia będą się utrzymywać w Wuhan jak i w prowincji Hubei. Ponadto wybrane fabryki i firmy logistyczne spoza prowincji Hubei również zawiesiły pracę, aby chronić zdrowie pracowników. Władze podjęły poważne środki zaradcze w związku z tym wydarzeniem, a my również uważnie obserwujemy sytuację.

Ponieważ każdy dostawca jest inny, zalecamy skontaktowanie się z dostawcą w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat szczegółów zamówienia i możliwych opóźnień.

Pytanie 3: Czy powinienem martwić się ryzykiem zarażenia koronawirusem gdy otrzymuję przesyłkę z produktami wysłanymi z Chin?

Odpowiedź: Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC): „Nie ma dowodów na poparcie tezy przenoszenia się wirusa 2019-nCoV [COVID-19] związanego towarami, które są importowane”.

Władze podejmują poważne środki zaradcze w związku z publicznym zagrożeniem zdrowia. My także uważnie obserwujemy sytuację i współpracujemy z odpowiednimi władzami, jeśli to możliwe. Możesz przeczytać więcej na ten temat oraz na inne często zadawane pytania na stronie CDC. Tutaj

Pytanie 4: Czy mogę anulować zamówienia z Chin z powodu koronawirusa?

Odpowiedź: Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC): „Nie ma dowodów na poparcie tezy przenoszenia się wirusa 2019-nCoV [COVID-19] związanego towarami, które są importowane”. Możesz przeczytać więcej na ten temat oraz na inne często zadawane pytania na stronie CDC. Tutaj.

W związku z tym nie ma potrzeby anulowania zamówienia z powodu obaw związanych z koronawirusem.

Alibaba.com i dostawcy z Chin współpracują, aby zapewnić płynne dostawy dla każdego zamówienia na platformie. Każdy dostawca jest inny, więc jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące zamówienia, skontaktuj się bezpośrednio z przedsiębiorcą.

Źródło: 1.

Podobne wpisy