To było do przewidzenia. Targi w Kantonie nie odbędą się ze względu na szalejącą epidemię. Co prawda jeszcze niedawno były mocne naciski by tak się stało jednak sytuacja na świcie zmusiła organizatorów do odwołania tych targów.

Wiosenna sesja Targów Kantońskich przełożona

Na wiosnę miała odbyć się kolejna sesja największych targów w Chinach. Pisałem o tym jeszcze niedawno. Na targi w Kantonie co roku przyjeżdżało wielu wystawców jak i kupców z całego świata. W poniedziałek 23 marca władze Chińskie w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zawiesiły przygotowania do targów.

Ogłoszenie to zbiega się w czasie z informacjami od zagranicznych kupców którzy odwołują swoje plany na przyjazd do Chin. Targi planowo miały się zacząć 15 kwietnia 2020. Targi te odbywają się nieprzerwanie od roku 1957.

Czy znana jest nowa data Targów w Kantonie?

Nie ogłoszono nowej daty targów. Niemniej wielu doświadczonych kupców, którzy od lat uczestniczą w tym wydarzeniu rozmawiają z organizatorami. Wstępnie mówi się, że termin w jakim mogłyby się obyć targi to maj 2020. Niemniej nie jest to ani potwierdzone, ani pewne.

Co ciekawe jeszcze na początku marca Premier Li Keqiang nalegał aby wiosenna edycja targów odbyła się planowo pomimo sytuacji związanej z wirusem. Było to ważne między innymi ze względu na starania Pekinu, aby stabilizować gospodarkę.

Sytuacja w Chinach zmienia się dla obcokrajowców

Władze prowincji Guangdong (centrum eksportu i produkcji), dołączyły do ​​innych dużych miast, w tym Pekinu i Szanghaju, wprowadzając w sobotę nowe ograniczenia, które wymagają, aby wszyscy zagraniczni goście byli izolowani przez 14 dni na własny koszt. Dlaczego podjęto takie kroki ?

Środki te mają służyć zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa. W Chinach aktualnie dużo mówi się o tak zwanej “drugiej fali” importowanych przypadków. Czyli zarażonych koronawirusem, którzy przybywają do Chin z zagranicy. Dlatego wszyscy kupcy przybywający do Chin aby uczestniczyć w targach musieliby odbyć przymusową 14 dniową kwarantannę.

Kupcy odwołują swoje uczestnictwo

Wielu regularnych uczestników targów w Kantonie ostatnio anulowała plany udziału w tegorocznej wiosennej sesji. Dzieje się tak w związku z rosnącą liczbą potencjalnych infekcji i dodatkowych wydatków z powodu obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny po przybyciu. Ponad 80% firm i kupców które do tej pory co roku przyjeżdżało – odwołało swoje plany.

Chińscy eksporterzy, handlowcy, a nawet lokalni mieszkańcy w Guangdong, wcześniej wyrazili zaniepokojenie decyzją władz o kontynuowaniu przygotowań, ze względu na rosnącą liczbę importowanych przypadków zarażeń w Chinach.

Żróło: 1

Podobne wpisy