Dziś rano pisałem, że Alibaba – właściciel Aliexpress – nie będzie realizował wysyłek do Polski. Wysłał w tej sprawie wiadomość do wszystkich firm. Okazuje się że tak samo najprawdopodobniej ma się sprawa z Aliexpress. Nie kupisz maseczek przez Aliexpress z wysyłką do Polski?

Alibaba wydaje oświadczenie

Ogłoszenie o zawieszeniu sprzedaży masek i produktów do dezynfekcji do Polski.

W skrócie – prosi wszystkich ze swoich platform o przestrzeganie obostrzenia. Część oświadczenia brzmi: Ponieważ rząd Polski wymaga, aby witryny handlu elektronicznego nie mogły sprzedawać masek i produktów dezynfekujących na terytorium Polski. W związku z tym Alibaba International zawiesiła sprzedaż tych produktów Polskim nabywcom od 24 marca 2020 r. Niniejsze ogłoszenie zostanie opublikowane 20 marca 2020 r. I wejdzie w życie 24 marca 2020 r.

Chcesz przeczytać całe oświadczenie – zobacz tutaj

Aktualizacja (25-03-2020) : Alibaba i Aliexpress wznowią wysyłki.

Na Aliexpress nie znajdziesz już produktów typu maseczki medyczne?

Wchodząc na stronę Aliexpress i chcąc wyszukać jeszcze dotąd tak popularne frazy jak: maseczki medyczne, maseczki chirurgiczne, maseczki na twarz itp. nie da się odnaleźć pozycji. Wyskakuje taki komunikat:

Czy to znaczy że nie ma tam już maseczek? Oczywiście, że nie. Tak na dobrą sprawę da się wyszukać je wykorzystując drzewo kategorii. Niemniej czy sytuacja się utrzyma po 24 marca i czy zamówienia będą realizowane? W związku z tym może się okazać że jeśli chciałbyś wysłać maseczki bezpośrednio do Polski to może to być bardzo utrudnione.

Dlatego jeśli planujesz import lub zakup na własny użytek przez Alibabę lub Aliexpress to bądź czujny. W przypadku Alibaby – wysyłki mają być wstrzymane. Może się okazać konieczny zakup przez inną spółkę np. w Niemczech – tak by dało się zrealizować zamówienia.

Jeśli chodzi o Aliexpress to wszystko się wyjaśni na dniach.

Takie posunięcie i sytuacja jest wyjątkowa. Niewątpliwie od teraz dostęp do maseczek będzie utrudniony, a ceny mogą wystrzelić. Szczególnie jeśli rodzimy przemysł nie będzie mógł zaspokoić popytu.

Aktualizacja (25-03-2020) : Alibaba i Aliexpress wznowią wysyłki.

źródło: 1

Podobne wpisy