Epidemia koronawirusa w Chinach wydaje się opanowana. Wysyłki ruszyły. Ile kosztuje transport kolejowy z Chin? Zapraszam do informacji na temat transportu i cen w marcu 2020.

Transport kolejowy w marcu z Chin

Aktualnie wszystkie transporty kolejowe z Chin zostały przywrócone. Jedynie terminal w Wuhan cały czas jest zamknięty. W związku z tym Chengdu, Szanghaj w większej mierze przejęły ładunki i wysyłki. Aktualnie stopniowa zwiększa się moc produkcyjna w Chinach. Większe ilości wysyłek będzie miała miejsce w drugiej połowie marca. Pod koniec marca i w kwietniu będzie duże zapotrzebowanie na wysyłki kolejowe.

Ile aktualnie kosztuje transport kolejowy z Chin?

Warto za każdym razem potwierdzać koszty. Niemniej ceny powinny być w tych widełkach cenowych.

Najpierw skupmy się na wysyłce FCL czyli pełnokontenerowej

40HQ w marcu to ok. 5300 – 6700 USD. Warunki FCA Shenzhen

Jeśli chodzi o przesyłki LCL to sprawa ma się następująco:

Objętość: 3 m3, waga 1000 kg. Warunki FCA Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 600 – 800 USD

Objętość 8 m3, waga 2000 kg, Warunki FOB (a może raczej FOT/FOR) Shenzhen. Stawka “all in”. Koszt: 1150 – 1650 USD

Czy czas transportu z Chin uległ zmianie?

Czas transportu w dalszym ciągu utrzymuje się w podobnych widełkach co wcześniej. Czyli transit time wynosi 12-16 dni w zależności od lokalizacji. Dla uśredniania najlepiej liczyć, że czas transportu to 14 dni do magazynu konsolidacyjnego w Warszawie.

Podsumowanie

To już kolejny miesiąc kiedy stawki transportu kolejowego utrzymują się na wysokim poziomie. Zarówno stawki w grudniu, styczniu i lutym były na podobnym wysokim poziomie. Tak na dobrą sprawę nie należy się w najbliższym czasie spodziewać zmian. Już wkrótce będzie druga połowa marca kiedy to będzie dużo wysyłek z Chin. Zapotrzebowanie na przewóz kolejowy będzie większy. Jeśli chcesz porównać i zobaczyć ceny na transport kolejowy w poprzednich miesiącach to zobacz tutaj.

Jeśli chcesz poznać wycenę na Twój transportskorzystaj z formularza.

Podobne wpisy