Jaka cena za transport lotniczy w sierpniu z Chin do Polski? Dziś przykładowe wyceny jak i informacje co do kosztów przesyłek kurierskich z Chin.

Transport z Chin – transport lotniczy w sierpniu

W lipcu koszt transportu lotniczego – szczególnie kurierskiego wyraźnie uległ obniżce. Ceny były porównywalne do tych sprzed pandemii – nieznacznie wyższe. Jednakże teraz obserwuje się znów podnoszenie cen. Być może było to związane z tym że lipiec zazwyczaj jest miesiącem wakacyjnym i produkcji i wysyłek było mniej. Niemniej również swoje musiało zrobić ożywienie na rynku kolejowym i kongestie w Kazachstanie o którym pisałem wcześniej. W związku z tym część importerów wróciła do importu lotniczego.

Ile kosztuje transport lotniczy z Chin w sierpniu?

Poniżej ceny za transport lotniczy. Proszę pamiętać, że to są przykładowe stawki lotnicze. Warto pamiętać, że ceny mogą zmienić się z dnia na dzień. Dlatego zawsze sprawdź ze spedycją ile wyniesie twój transport lotniczy.

Towar 9 CBM , 900 kg warunki incoterms EXW SHENZEN. Cena z dostawą do magazynu PL w przedziale 4700 – 4990 USD. Transit time 6-9 dni.

Warto tutaj pamiętać, że cena za taką przesyłkę byłaby dużo niższa przy warunkach np. FCA. Ponieważ koszt lokalne w Chinach, odprawa celna eksportowa itp. często wynoszą nawet nawet 30% zaproponowanej ceny.

Cena za transport lotniczy kurierem

W przypadku wysyłki kurierem naszego towaru z Chin możemy liczyć na takie ceny:

Kurier DHL – cena ok. 8,5 – 9,0 USD / kg

Kurier FedEx – cena ok. 7,5 – 8,0 USD / kg

Podane ceny są aktualne na dzień dzisiejszy. Niemniej mogą się znacząco zmienić w ciągu nadchodzących dni.

Jeśli planujesz wysyłkę towaru z Chin to być może Cię zainteresuje: Jak najtaniej i najlepiej wysyłać małe paczki z Chin?

Podsumowanie

Ceny na transport lotniczy spadły w ostatnim czasie aby znów wzrosnąć. Trzeba mieć świadomość, że zbliża się nieubłaganie szczyt na zamówienia i wysyłki z Chin. Wiele firm zaczyna się przygotowywać na 4 kwartał. Poza tym część osób chce uniknąć tego co było w pierwszym kwartale czyli dziury w dostępności na magazynie przez fakt, że nie działały fabryki w Chinach. Biorąc to pod uwagę pewnie w najbliższych tygodniach będzie presja od strony popytu i spore zamówienia w Chinach co może skutkować kolejną podwyżką cen na transport lotniczy.

Może Cię zainteresuje:

Aliexpress dlaczego ceny przesyłek są tak tanie.

Dlaczego import często się nie opłaca?

Czy koleją można wysyłać baterie, akumulatory i inny niebezpieczny towar?

Próbki z Chin. Jak zamówić? Jak oclić? Jak się przygotować?

Transport z Chin. Porównanie i omówienie transportu morskiego, kolejowego i lotniczego

Jeśli chcesz poznać wycenę na Twój transportskorzystaj z formularza.

Podobne wpisy