Planujesz import okularów przeciwsłonecznych z Chin. Zanim sprowadzisz pierwszą partię sprawdź ile wyniesie cło.

Okulary przeciwsłoneczne z Chin

Mimo, że okulary przeciwsłoneczne są stosunkowo prostym produktem to wymogów do ich sprowadzenia i oznaczenia jest sporo. Więcej na ten temat w artykule: Okulary przeciwsłoneczne. Jakie dokumenty i certyfikaty? Czy potrzeba CE?

Dziś przede wszystkim skupimy się na wysokości cła jak i kodów celnych. W związku z tym będzie to bardzo krótki artykuł.

Cło na okulary przeciwsłoneczne z Chin

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób samemu sprawdzić cło to zapraszam do wpisu na ten temat. Najważniejsze jednak co trzeba wiedzieć to fakt że na stronie informacyjnego systemu zintegrowanej taryfy celnej (ISZTAR4) można sprawdzić wszystkie stawki.

Ważne: okulary przeciwsłoneczne zaliczają się do środków ochrony ochrony indywidualnej kategorii I

Cło z Chin na okulary przeciwsłoneczne:

Okulary przeciwsłoneczne. Z soczewkami obrobionymi optycznie.

Kod celny: 9004101000. Stawka celna: 2,9%.

Okulary przeciwsłoneczne. Z soczewkami z tworzyw sztucznych.

Kod celny: 9004109100. Stawka celna: 2,9%.

Okulary przeciwsłoneczne. Pozostałe

Kod celny: 9004109900. Stawka celna: 2,9%.

Na co uważać przy imporcie okularów przeciwsłonecznych z Chin?

Przede wszystkim na jakość. Trzeba pamiętać, że tanie okulary mogą nie spełniać podstawowych norm ochrony oczu. Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć naniesione oznaczenie CE. Poza tym producent powinien nam przedstawić wyniki badań CE (tak zwane test reports). Warto na to zwrócić szczególną uwagę ponieważ czasami tylko szkiełka są zabarwione lub przyciemnione, a produkt może nie spełniać norm CE.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat: Jakie dokumenty i certyfikaty potrzebne są przy imporcie okularów przeciwsłonecznych to zapraszam.

Podobne wpisy